esencjareklamy.pl

Kategorie stron www

Kategorie stron www

Kategorie stron www

Na polskim rynku internetowym przeobrażenia związane z pojawianiem się kolejnych typów nowoczesnych, intuicyjnych, ciekawie prezentujących się stron internetowych następują tak błyskawicznie, że zanim coś zacznie być standardem już zostaje wypierane skutecznie przez kolejne nowości. Nie powinno zatem dziwić, że udając się na spotkanie z przedstawicielem agencji reklamowej czy placówki interaktywnej, która trudni się tego rodzaju działalnością jak tworzenie serwisów www, niezbędne okazuje się gruntowne przeanalizowanie nie tylko kosztów, ale i typów dostępnych stron www.

Wśród bardziej popularnych serwisów pod względem ich wyglądu, estetyki, stylu i rozkładu warto wymienić między innymi strony typy full scren – one page. Taki rodzaj strony sieciowej opiera się przede wszystkim na jednym konkretnym segmencie strony, bez wyszczególniania jej rozlicznych podziałów na części. Niemniej jednak jest to dobre wtedy, kiedy nie mamy za dużych treści. W przeciwnym razie eksperci o wiele bardziej polecają strony full scree ale multi page czyli wieloelementowe na co wskazuje już samo ich nazewnictwo. W zakresie stron wcześniej wymienionych, to jest full screen- one page, należy podkreślić, iż są one niesamowicie komfortowe w użytkowaniu.

Kategorie stron www

Przede wszystkim wyróżniają się one prostotą konstrukcyjną. Ich mechanizm nie jest zbytnio skomplikowany, są łatwe w surfowaniu po nich oraz proste w odbiorze. Dlatego też przeglądanie ich jest wręcz komfortowe. Musimy być świadomi tego, że idealnie takiego typu strony sieciowe sprawdzają się wtedy, kiedy chcemy korzystać z nich na urządzeniach mobilnych, czyli na przykład nie na komputerze stacjonarnym ale na laptopie przenośnym, smartfonie bądź tablecie.

Jest to nowoczesna forma strony internetowej. Kolejna duża popularność dostrzegalna jest w przypadku stron typu full screen nadal ale one page parallax. Co to za serwisy? Są to strony podobne do one page wyżej scharakteryzowanego, czyli takie, w których nie ma specyficznego podziału na fragmenty, zaś jest jedna http://www.biancas.pl konkretna sekcja. Natomiast istnieje w nich sposobność dodatkowego wyposażenia w funkcje Paralax Scrolling. Są to rozmaite opcje wielorakich elementów w tle umiejscawianych, które mogą być poruszające się w odmiennych tempach. Jest to efekt głębi czy też animacji. Strony internetowego typu Paralax charakteryzują się także tym, że pozwalają na sprawne i estetyczne rozplanowanie warstwowe grafiki. Jest to trend dość nowoczesny w dziedzinie budownictwa stron www, ale już się przyjął jakiś czas temu i jest sprawdzonym rozwiązaniem.

Następnym rodzaj strony nowoczesnej jest landing page czyli taka strona, która wprawdzie powstawać zaczęła jako innowacja lata temu, ale nadal nie wychodzi z popularności. Opiera się ona na tym, iż jest jedną konkretną wizytówką stronową, na jakiej przedstawiane są zarówno produkty, jak i usługi, to już kwestia wykorzystania strony i jej celowości tworzenia. Na takiej landing page prezentowane są zdjęcia, czyli elementy graficzne, jak także i pełno opisów oraz konkretnych funkcji. Przedstawione są też zasady działania oraz dane kontaktowe. Musimy też wiedzieć, że landing page od samego początku stworzenia tych stron www opierała się na byciu elementem akcji marketingowych.

To idealny sposób na to, żeby można było zdobywać klientów nowych. Jeszcze co innego to klasyczna strona internetowa, czyli taka, która jest podobna pod względem sensowności istnienia do formy landing page, z tym że nie składa się z prezentacji jednostronowej, ale przede wszystkim ma podstrony. To ile dokładnie ich jest to już kwestia uzależniona od preferencji i potrzeb klienta zlecającego realizację tego typu serwisu. Można wyszczególnić od kilku do nawet kilkudziesięciu podzakładek. Wśród najbardziej charakterystycznych, jakie stanowią działy przewijające się przez wszystkie tego typu serwisy warto wymienić na przykład podkategorie Strona Głowna, O nas, Galeria, Nasza działalność, Historia firmy, Kontakt, Oferta.

Artykuł napisany przez: