esencjareklamy.pl

strony www i aplikacje logo

strony www i aplikacje logo

Czym jest TMS (Transport Management System)

Transportation Management System (TMS) – Co to jest?

Transport Management System to oprogramowanie, które pomaga firmom zarządzać realizacją swojego łańcucha dostaw, w szczególności koordynację i optymalizację przepływu produktów i materiałów.

Ogólne funkcje i korzyści z TMS zawierać następujące elementy:

implanty trójmiasto

Przesyłka obciążenia Planowanie i wysyłki Routing Optymalizacja – Funkcja ta pomaga w takich dziedzinach jak określanie trybu najbardziej efektywny kosztowo wysyłać zamówienia (ciężarówkę, Lt, transport powietrzny, transport intermodalny, etc.) lub optymalny sposób na połączenie wielu zamówień ze sobą w większe przesyłek. Umowy i kontrakty na stopę nośne są często mieszczą się w tej dziedzinie, jak również.

Routing Guide – Pomoc w zapewnieniu zgodności dostawcy przychodzących do prowadnic ma kluczowe znaczenie dla zarządzania kosztami. Centralizacja instrukcje routingu dla firmy z wielu lokalizacji wysyłki może poprawić zgodność.

Wykonanie Zarządzanie i Carrier Communication – Obejmuje narzędzia do pomocy przy wyborze przewoźnika, obliczanie kosztów przesyłek (w tym składzie metę, dopłat paliwowych i opłat akcesoryjnie), przetargi ładunki i ułatwiając komunikację operatora (konosamenty i dowodu dostawy).

Widoczność / Śledzenie przesyłek – Zapewnienie aktualizacji statusu dostawy i alarmów, narzędzie to umożliwia aktywne zarządzanie programem i zawiadomienie o potencjalnych problemach dostawy z wyprzedzeniem.

strony www i aplikacje logo

Spedytor Bill Audytu Płatność – Automatyzacja kontroli ładunków i procesu płatności, oszczędzając czas i zwiększając dokładność lub kończąc zależność od zewnętrznej strony trzeciej. Szacuje się, że wykonywanie regularnych przewozów towarowych audyty faktur może zaoszczędzić 4-5% na kosztach transportu rocznie.

Inne funkcje:

Business Intelligence / Raportowanie

Zarządzanie roszczeń

zarządzanie zwrotami

Harmonogram Powołanie

System TMS są mogą być wdrażane w systemach klienta lub na żądanie SaaS (Software as a Service).

Artykuł napisany przez: